piątek, 17 sierpnia 2012

Gwiazdki

Widziałam już kilka wersji tej metody, ja wykorzystałam ją nieco po swojemu, niemniej idea zawsze pozostaje ta sama.Na początek potrzebna nam będzie gładka folia. Ja tym celu wykorzystałam folie w którą były zapakowane koszulki do segregatorów. Widziałam również wersję na płycie CD albo całkiem gładkiej koszulce foliowej. Nakładamy dwie warstwy wybranego przez nas lakieru i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.Następnie wyschnięty lakier podważamy i delikatnie odrywamy od naszej gładkiej powierzchni, uważając aby jej nie porwać.Z tak przygotowanym "lakierowym materiałem" możemy już zrobić co nam się tylko podoba. Można go wycinać zwykłymi albo dekoracyjnymi nożyczkami, użyć tradycyjnego dziurkacza, albo tak jak ja dziurkacza ozdobnego.


Uzyskane gwiazdki wystarczy umieścić na wcześniej pomalowanych i całkowicie wyschniętych paznokciach, docisnąć aby "wstępnie" je umiejscowić oraz pokryć lakierem nawierzchniowym.I gotowe!
Dla bardziej cierpliwych i sprawnych manualnie kobietek dodam, że możliwe jest od razu wykonywanie wzorków na naszej gładkiej powierzchni, za równo za pomocą jednego jak i kilku lakierów np.: serduszka, kolorowe kwiatki itd. Jednak trzeba pamiętać, że grubość lakieru musi być odpowiednia, aby udało nam się go potem w całości odkleić.

Jak Wam się podoba? Próbowałyście kiedyś takiej metody? A może macie dopiero zamiar?

4 komentarze:

 1. Magiczne:) Super pomysł, skusiłaś mnie:) Chyba zainwestuje w takie dziurkacze:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, mega! Dokładnie - magiczne ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. O metodzie czytałam, ale sama nigdy nie próbowałam ;)
  a można uzyskać świetny efekt jak widać :)

  OdpowiedzUsuń