niedziela, 15 maja 2011

Holographic Color - Golden Rose

W ostatnim czasie pałam ogromnym uczuciem do lakierów holograficznych (hologramowych) :) Z trudem udało mi się zdobyć 3 odcienie z Golden Rose i to zamawiając je w sklepie internetowym. Cena w porównaniu z trwałością i efektem jest śmiesznie mała, bo zaledwie 6,70zł . Przy zwykłym oświetleniu nie wygląda szczególnie jednak, gdy spotka się ze światłem słonecznym lub przy dobrym oświetleniu w pomieszczeniu pokazuje swoje prawdziwe oblicze...
Do całkowitego krycia potrzebne są trzy warstwy, co jednak nie stanowi żadnego problemu ponieważ lakier naprawdę szybko wysycha.
Na zdjęciach 3 warstwy + wysuszacz który dodatkowo dodaje blasku.
Światło dzienne.


Żaden z lakierów które posiadam z tej linii nie ma zdecydowanego koloru, jest to raczej srebrny z odcieniem zbliżonym bo jakiegoś innego koloru. Ten został przez sprzedawce określony jako "stalowy" dla mnie jest to jednak coś w okolicach błękitu.


Zszokowała mnie również trwałość tych lakierów. Przy moich cienkich paznokciach podatnych na zgięcia, oraz pracy jaką wykonuję, manicure średnio robię sobie co 3 dni. W tym przypadku lakier wytrzymuje co najmniej do 5dni! Dla mnie jest to absolutny sukces. Z pewnością pomaga mu w tym wysuszacz lub utwardzacz, który mam zwyczaj stosować, oraz fakt że, specyfika i kolor lakieru nie uwidacznia startych końcówek. Niemniej jest to absolutny rekordzista.
Sztuczne światło.


Jestem bardzo zadowolona z tych lakierów.
Tanie, trwałe, szybko schnące i o pięknym efekcie.
Dużym minusem jest jednak mała dostępność.
Jeżeli będę miała okazje to na pewno zakupie inne odcienie.
A Wy już miałyście jakieś doświadczenia z lakierami holograficznymi?

2 komentarze:

 1. Lakier hologramowy? Na czym polega taki efekt?
  Nigdy o tym nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie udało mi się znaleźć typowej definicji takich lakierów. Golden Rose opisuje je:
  "Linia lakierów, do produkcji których użyto unikalnej technologii. Manicure wykonany przy pomocy lakieru holograficznego sprawia, że paznokieć mieni się wszystkimi kolorami tęczy(...)"
  I taka jest prawda. :) Lakier holograficzny wygląda jak mieszanina pyłu w różnych odcieniach i zachowuje się jak naklejka hologramowa umieszczona np. na karcie do bankomatu czy hologram na banknocie. Przy odpowiednim świetle mieni się na wszystkie kolory tęczy. Niestety na zdjęciu trudno uchwycić taki efekt...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń