niedziela, 17 lipca 2011

Żel do usuwania skórek - BarbraPro

Preparat usuwający zgrubiały i przerośnięty naskórek
Źródło, strona producenta: http://sklep.barbra.pl/produkty.php?id_kat_show=1022&id_kat=1022&id_kategoria=1&czy_produkt=1&id_produkt=1030


Opis producenta:
Preparat w formie żelu. Zawiera wyciąg z aloesu, nadający mu właściwości nawilżające. Delikatnie, a zarazem skutecznie, usuwa przerośnięty i zgrubiały naskórek. Nie powoduje wysuszenia płytki paznokciowej. Regularne stosowanie preparatu (raz w tygodniu) sprawi, że skórki wokół paznokci będą miękkie i zdrowe.

Sposób użycia:

Umyć i osuszyć ręce. Odepchnąć skórki z płytki paznokcia za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego (ściętą stroną patyczka). Nanieść 1-2 krople preparatu na każdy naskórek. Równomiernie rozprowadzić. Po 3-5 minutach delikatnie usunąć naskórek patyczkiem. Umyć ręce mydłem w ciepłej wodzie. Nie pozostawiać na skórze dłużej niż 8 minut. Chronić przed kontaktem z dziećmi. Nie stosować na podrażnioną lub zranioną skórę.

Uwaga!

Dla uzyskania lepszego efektu lub w przypadku skórek twardych, trudnych do usunięcia, wskazane jest uprzednie wymoczenie rąk w ciepłej wodzie z mydłem przez 5 min. Przed nałożeniem preparatu należy osuszyć ręce. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli usunąć przerośnięty i zgrubiały naskórek w sposób profesjonalny w warunkach domowych.

Cena: 11,99zł + ok. 6zł przesyłki
Objętość: 7ml

Moja opinia: Nie spodziewałam się cudów. Ale produkt uważam za przyzwoity.
Żel przychodzi zapakowany w kartonik. Znajduje się w nim produkt zamknięty w 7ml estetycznej szklanej buteleczce, ulotka z opisem wszystkich dostępnych produktów do pielęgnacji paznokci tej firmy i (co było dla mnie miłym zaskoczeniem) mały drewniany patyczek do późniejszego odsuwania skórek po zastosowaniu żelu.Kosmetyk nakładamy na skórki za pomocą zakraplacza umieszczonego w nakrętce.


Musze podkreślić, że nie testowałam tego kosmetyku na jakiś bardzo zaniedbanych dłoniach, więc nie wiem jak by sobie poradził w bardziej "ekstremalnych" warunkach. Ja przed użyciem nawet nie namaczałam rąk w gorącej wodzie.


Przed:


W trakcie:


Po około 8 minutach, po usunięciu skórek i zmyciu żelu:Może nie widać jakiejś wielkiej różnicy, jednak moje skórki były bardziej nawilżone, a ja bez problemu mogłam je odsunąć.

Zalety:
- przyjemny, delikatny zapach (nie wiem dlaczego spodziewałam się chemicznego i drażniącego)
- żelowa konsystencja ( gdyby był w formie płynnej zakraplacz był by fatalnym rozwiązaniem, nie wspominając o tym, że preparat z pewnością by spływał)
- nawilża skórki
- delikatnie zmiękcza skórki co pozwala na bezproblemowe ich odsunięcie
- nie podrażnia
- miłym zaskoczeniem był dla mnie dołączony patyczek

Wady:
- brak

Podsumowanie:
Nie jest to nic wyjątkowego. Po prostu preparat najzwyczajniej w świecie spełnia swoje funkcje bez żadnych zastrzeżeń. Nie wiem jak by sobie poradził z bardziej zaniedbanymi dłońmi, jednak ja ożywałam go zarówno na dłonie jak i stopy, podsunęłam go również mojej mamie i obie jesteśmy zadowolone.
Jednym słowem kolejny dobry produkt z rodziny BarbraPro.

1 komentarz:

  1. Ja również mam miękkie skórki, więc mi też powinien podpasować :)

    OdpowiedzUsuń